СИТЕ ВЕСТИ

Против Плачковица во сабота под рефлектори

Првиот натпревар на домашен терен во новата сезона од Втората лига - Исток фудбалерите на Брегалница ќе го играат во сабота (29. август) во вечерен термин од 19 часот на Градскиот стадион во Штип.

Прочитај повеќе

Победнички старт на сезоната: Мартин Стојанов донесе победа против Саса во Македонска Каменица (ФОТО)

Фудбалерите на Брегалница победнички го почнаа новиот шампионат во Втората лига - Исток сосема заслужено славејќи со 0-1 на секогаш повеќе од тешкото гостување против Саса во Македонска каменица. Стрелец на единствениот гол беше Мартин Стојанов.

Прочитај повеќе

Наумов: Минатата година четири бода загубени од дуелите со Саса не чинеа пласман во Првата лига

Брегалница утре од 17 часот во Македонска Каменица против Саса ја стартува новата сезона во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Финални подготовки за утрешниот дуел против Саса... (ФОТОГАЛЕРИЈА)

​Фудбалерите на Брегалница во Штип ги реализираат финалните подготовки за стартот на новата сезона во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Скопјанецот Костенчев главен судија за мечот во Македонска Каменица

​Никола Костенчев од Скопје ќе биде главен судија на натпреварот од 1. коло во Втората лига - Исток кој Брегалница го игра во сабота (22. август) од 17 часот на гостински терен во Македонска каменица против Саса.

Прочитај повеќе