social imagesocial imagesocial image
ФК БРЕГАЛНИЦА НИЗ ИСТОРИЈАТА -
На прагот на јубилејот „100 години штипски сини“
  • ФК БРЕГАЛНИЦА...,конечно, каква сите ја посакуваме!

  • Брегалница со нов сопственик - нов лик, нови амбиции!

  • ФК БРЕГАЛНИЦА НИЗ ИСТОРИЈАТА -
    На прагот на јубилејот „100 години штипски сини“


НАЈНОВИ ВЕСТИ

Залудна доминација на Брегалница, Тиквеш од една шанса до победа
19.09.2019
​Брегалница имаше повеќе од играта со бројни можности за погодок во дерби пресметката од 5. коло во Втората лига - Исток, но сето тоа залудно кога на крајот трите бода од Штип ги носи Тиквеш по триумфот од 0-1 благодарение на погодокот на искусниот Ѓорѓи Мојсов во 72. минута од натпреварот.
Види детали
Последен натпревар

Брегалница - Тиквеш

0 - 1

Види извештај
Следен натпревар

КУП НА МАКЕДОНИЈА
Брегалница - Македонија ЃП
(25. септември, 15:30 ч.)


ВИДЕO


ТАБЕЛА

Поз.ЕкипаБ
1Тиквеш - Кавадарци13
2Беласица - Струмица12
4Кожуф - Гевгелија11
3БРЕГАЛНИЦА - ШТИП10
5Кит Го - Пехчево8
6Саса - М. Каменица4
7Плачковица - Радовиш4
8Питу Гули - Крушево3
9Победа - Прилеп3
10Осогово - Кочани3

ГАЛЕРИЈА


ГЕНЕРАЛЕН СПОНЗОР


СПОНЗОРИ