СИТЕ ВЕСТИ

Стартуваа и тренинзите - подготвенo да се дочека полуфиналето од Купот (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Фудбалерите на Брегалница денеска ги стартуваат тренинзите, по речиси тримесечна пауза, во очекување на големото полуфинале од Купот на Македонија против Академија Пандев.

Прочитај повеќе

Сите тестирани во ФК Брегалница се негативни на Ковид-19

Фудбалерите на Брегалница денеска продолжуваат со тренинг-активностите во очекување на полуфиналето од Купот на Македонија откако резултатите од тестирањето на Covid-19 покажаа дека сите тестирани се негативни.

Прочитај повеќе

СООПШТЕНИЕ - КИРИЛ ГОГОВ: Ништо нема да не запре на патот до нашата цел. Брегалница следната сезона ќе биде уште посилна!

Како клуб сакаме да изразиме огромно жалење за скратената можност рамноправно да се бориме за влез во Првата македонска фудбалска лига, и со тоа да докажеме дека сме еден од најорганизираните клубови во државава а нашето место е во елитата.

Прочитај повеќе

Фудбалерите на Брегалница тестирани на Ковид-19, од утре враќање на тренинзите (ФОТО)

Фудбалерите, стручниот штаб и членовите на раководството на ФК Брегалница денеска ги реализираа неопходните тестови на Ковид-19, пред продолжување на тренажниот процес за крај на фудбалската сезона во нашава земја.

Прочитај повеќе

Финансиски извештај и Извештај на независните ревизори

ФИНАНСИСКИ ИЗВЕШТАЈ ЗА ГОДИНА ШТО ЗАВРШУВА НА 31. ДЕКЕМВРИ 2019 И ИЗВЕШТАЈ НА НЕЗАВИСНИТЕ РЕВИЗОРИ

Прочитај повеќе