СИТЕ ВЕСТИ

„Голеада“ зачинета со прекрасен амбиент за триумф над Осогово (ФОТОГАЛЕРИЈА)

​На најдобар можен начин фудбалерите на Брегалница ја отворија сезоната пред своите навивачи, со убедлив триумф од 5-0 против Осогово во 2. коло од Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Ревија на ремек-дела... „Петарда“ за Осогово во 2. коло (ФОТО)

Фудбалерите на Брегалница на повеќе од убедлив начин го одиграа првиот натпревар пред своите навивачи во новата сезона, славејќи со 5-0 (1-0) во 2. коло од Втората лига - Исток на соседското дерби против Осогово.

Прочитај повеќе

Натпреварот Брегалница - Осогово во живо на ТВ платформата на ФФМ

Првиот натпревар на Брегалница на домашен терен оваа сезона во живо ќе биде пренесуван преку ТВ платформата на Фудбалската федерација на Македонија.

Прочитај повеќе

Против Македонија ЃП во осминафиналето од Купот на Македонија

Брегалница ја очекува двомеч со прволигашот Македонија ЃП во осминафиналето од Купот на Македонија.

Прочитај повеќе

Денис Стошиќ повикан во младата репрезентација на Македонија за стартот на квалификациите за ЕП

Младиот дефанзивец на Брегалница, Денис Стошиќ е повикан во младата репрезентација на Македонија до 21 година за стартот на квалификациите за пласман на ЕП 2021.

Прочитај повеќе