СИТЕ ВЕСТИ

Пролетта почна со триумф на дербито против Кит Го

Брегалница победнички ја почна пролетната сезона во Втората лига - Исток славејќи со 1-0 во дерби пресметката од 15. коло во Втората лига - Исток против Кит Го.

Прочитај повеќе

Утрешниот натпревар со Кит Го од 14 часот, без публика

​Натпреварот од првото пролетно коло меѓу Брегалница и Кит Го утре на Градскиот стадион во Штип ќе се игра со почеток од 14 часот, без публика.

Прочитај повеќе

Натпреварот со Кит Го во сабота од 17 часот, Мавров ќе ја дели правдата

​Натпреварот од првото пролетно коло на нашиот тим со Кит Го ќе се игра во сабота (29. февруари) со почеток од 17 часот.

Прочитај повеќе

Кадетите против Вардар во полуфиналето од Купот на Македонија

​Кадетите на Брегалница во полуфиналето од Купот на Македонија ќе се соочат со екипата на Вардар, одлучи денешната ждрепка во просториите на ФФМ.

Прочитај повеќе

ФОТОГАЛЕРИЈА: Извонредна генерација - И Црвена Звезда ја почувствува моќта на младите „сини“

​​Младите фудбалери на Брегалница, генерација на фудбалери родени 2003 и 2004, уште еднаш го потврдија својот квалитет овој пат и преку интернационален тест.

Прочитај повеќе