СИТЕ ВЕСТИ

Слатка одмазда: Голема победа во дербито против Тиквеш среде Кавадарци

На најдобар можен начин Брегалница му се одмазди на Тиквеш за незаслужената победа од 0-1 на првата меѓусебна средба сезонава во Штип. „Сините“ во дербито на 14. коло од Втората лига - Исток славеа со 0-2 (0-0) среде Кавадарци, на тој начин со двојна мера реванширајќи се првиот пораз.

Прочитај повеќе

​Силна желба за реванш против Тиквеш во дербито на последното есенско коло

Отворена е желбата меѓу фудбалерите на Брегалница со позитивен резултат на гостувањето денеска во Кавадарци против Тиквеш, во дербито од 14. коло во Втората лига - Исток, да се заврши есенскиот дел од шампионатот.

Прочитај повеќе

Јосип Бартон од Скопје ќе ја дели правдата на дербито со Тиквеш

Јосип Бартон од Скопје ќе ја дели правдата на дерби пресметката од 14. коло во Втората лига - Исток меѓу Тиквеш и Брегалница која се игра во Кавадарци, во сабота (30. ноември) со почеток од 13 часот.

Прочитај повеќе

Брегалница е убедливо најдобра во пионерско-младинска конкуренција во есенскиот дел: Четири убедливи победи и против велешки Борец

​Со четири убедливи победи на сите четири возрасни категории против велешки Борец, пионерско-младинските состави на Брегалница на извонреден начин ја завршија есенската полусезона. Притоа и со убедлив најголем број освоени бодови во вкупниот пласман во второлигашката пионерско-младинска конкуренција.

Прочитај повеќе

Повторно без победник против Каменица Саса (1-1)

​Брегалница и во вториот меѓусебен натпревар сезонава не успеа да дојде до победа против Каменица Саса. Во 13. коло од Втората лига - Исток „сините“ ремизираа (1-1) задржувајќи ја на тој начин втората позиција на табелата.

Прочитај повеќе