СИТЕ ВЕСТИ

Нови договори за Мартин Стојанов, Бакрачески и Дујовски

Брегалница продолжува со комплетирање на играчките редови за враќањето во Првата македонска фудбалска лига, преку дополнување и на нови договори со досегашните првотимци на тимот.

Прочитај повеќе

Брегалница се засили со бугарскиот репрезентативец Иван Минчев

Брегалница продолжува со ангажманот на квалитетни засилувања за наредната сезона откако штипскиот прволигаш го комплетираше трансферот на бугарскиот репрезентативец Иван Минчев.

Прочитај повеќе

Брегалница мисли на иднината: Тригодишен професионален договор со репрезентативниот голман Денковски!

Паралелно со засилувањето на играчките редови за враќањето во Првата македонска фудбалска лига, Брегалница не го заборава нити основниот концепт на кој се темели целокупниот функционирање на „сините“ - влог во својата иднина.

Прочитај повеќе

Брегалница ги стартуваше подготовките за враќањето во Првата лига (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Фудбалерите на Брегалница ги стартуваа подготовките за враќањето во Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе

Хрватот Антонио Азиновиќ, второ засилување за Брегалница!

Брегалница го промовира и второто засилување за новата сезона во Првата македонска фудбалска лига, Хрватот Антонио Азиновиќ.

Прочитај повеќе