СИТЕ ВЕСТИ

Манев: Верувам во квалитетна претстава против новиот македонски шампион

Новиот македонски шампион Шкупи на првиот свој натпревар по освојувањето на титулата на гостување во Штип против Брегалница во 30. коло од Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе

Стојанов: Заслуживме повеќе на претходните два дуели, но тоа ни донесе голем мотив за надигрување и со Академија Пандев

„Сините“ денеска гостуваат во Струмица против Академија Пандев во 29. коло од Првата македонска фудбалска лига, во уште еден сериозен дуел против еден од најдобрите тимови во елитното друштво.

Прочитај повеќе

Шкендија надиграна, на крај реми без голови

Фудбалерите на Брегалница одиграа уште еден квалитетен натпревар во домашниот шампионат, поблиску до победа но ремизирајќи на крај без голови на дуелот против Шкендија во 28. коло од Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе

Даниел Мојсов: Ако ја повториме играта од Ѓорче Петров убеден сум дека можеме до триумф против Шкендија!

По одличното издание против Македонија ЃП на гостувањето во Ѓорче Петров, низ максимално оптимистична атмосфера фудбалерите на Брегалница го очекуваат неделниот натпревар против една од најдобрите екипи во лигата, Шкендија во 28. коло од Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе

Илчо Ѓорѓиоски: Не сум коментирал судење, но ова ја мина секоја граница... Очигледна е тенденциозноста на штета на едни а во заштита на други клубови!

Фудбалерите на Брегалница одиграа повеќе од квалитетен натпревар на гостувањето против Македонија ЃП во 27. коло од Првата македонска фудбалска лига, меѓутоа само поради новите судиски грешки на штета на „сините“ останаа без заслужената победа.

Прочитај повеќе