СИТЕ ВЕСТИ

Убедливо издание во Битола: Триумф од 0-2 против Пелистер

​Низ уште едно убедливо издание, по квалитетната претстава на првиот тест дуел зимава против Борец во Велес, фудбалерите на Брегалница денеска славеа со 0-2 во Битола на пријателскиот натпревар против Пелистер.

Прочитај повеќе

Натпреварот со Пелистер утре во Битола

Пријателскиот натпревар со Пелистер фудбалерите на Брегалница ќе го играат утре од 13 часот на стадионот „Под Тумбе кафе“ во Битола.

Прочитај повеќе

Квалитетен тест со Борец: Засилувањата го почувствуваа синиот дрес (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Брегалница го одигра првиот пријателски натпревар за време на зимските подготовки. Ремито (1-1) на гостувањето против прволигашот Борец во Велес беше само загревање за составот на Добринко Илиевски за се што го очекува наредниот еден месец.

Прочитај повеќе

Реми со Борец во Велес во првиот меч за време на зимските подготовки

Фудбалерите на Брегалница ремизираа (1-1) во првиот пријателски натпревар за време на зимскиот подготвителен циклус. Избраниците на Добринко Илиевски одиграа без победник на гостувањето против Борец во Велес.

Прочитај повеќе

Утре со Борец во Велес првиот пријателски натпревар зимава

​Брегалница утре со натпреварот против прволигашот Борец во Велес почнува со пријателските натпревар за време на зимскиот подготвителен циклус.

Прочитај повеќе