СИТЕ ВЕСТИ

И втора победа сезонава - Во Штип совладана Плачковица

Брегалница дојде и до втората победа на стартот од новата сезона во Втората лига - Исток, триумфирајќи со 3-1 (0-0) против Плачковица во 2. коло од шампионатот.

Прочитај повеќе

Стојанов: На три бода и против Плачковица

Творецот на победата за Брегалница на првиот натпревар сезонава на гостувањето против Саса во Македонска Каменица, Мартин Стојанов е сигурен дека „сините“ ќе продолжат со добрите игри и ќе дојдат до првата победа и на домашен терен денеска од 19 часот против Плачковица.

Прочитај повеќе

Ацковски и Денковски на списокот на Милевски за натпреварот со Шпанија

​Фудбалерите на Брегалница, Кристијан Ацковски и Давид Денковски се повикани за настап во младата репрезентација на Македонија за престојните квалификациски натпревар за пласман на ЕП против Шпанија и против Фарските острови.

Прочитај повеќе

Мантев од Неготино ќе ја дели правдата на мечот против Плачковица

​Петар Мантев од Неготино ќе биде главен судија на натпреварот од 2. коло во Втората лига - Исток меѓу Брегалница и Плачковица кој се игра во сабота (29. август) со почеток од 19 часот на Градскиот стадион во Штип.

Прочитај повеќе

Подготвени за првиот домашен натпревар во новата сезона: „Сините“ со комплетно нови клупски простории (ФОТО)

​ФК Брегалница, согласно најавите, максимално подготвена и од аспект на инфраструктурно освежување го очекува првиот натпревар на домашен терен во новата сезона.

Прочитај повеќе