СИТЕ ВЕСТИ

Ацковски: Мора максимално издание и квалитетна игра ако сакаме победа против Силекс и полуфинале во Купот

Брегалница ги запиша планираните три бода против велешки Борец во 15. коло од Првата македонска фудбалска лига, па сега избраниците на Марјан Секуловски максимално може да се концентрираат на новиот предизвик - четвртфиналето од Купот на Македонија против Силекс кое утре се игра во Кратово.

Прочитај повеќе

Пресврт-триумф против Борец за нови големи три бода!

Брегалница повторно се врати на победите во Првата македонска фудбалска лига, и тоа на извонреден начин со пресврт-триумф од 2-1 против Борец во 15. коло.

Прочитај повеќе

Стојанов: Нема да биде лесен меч со Борец, мора максимално до победа

Брегалница зад себе го остава натпреварот со Шкендија сега максимално фокусирајќи се на новиот предизвик, утрешниот дуел од 15. коло против Борец на Градскиот стадион во Штип.

Прочитај повеќе

Одложен натпреварот од Купот со Силекс... ФК Брегалница изразува најдлабоко сочувство до семејствата на загинатите во автобускста несреќа во Бугарија!

Поради големата трагедија која утрово ја потресе Македонија со големата автобуска несреќа во Бугарија во која животот го загубија македонски државјани, утрешниот натпревар на Брегалница со Силекс во Кратово во четвртфиналето од Купот на Македонија се одложува за 1. декември.

Прочитај повеќе

Антониев повикан во репрезентацијата на Македонија за фудбалери до 15 години

Еден од најталентираните фудбалери на Брегалница, Стефан Антониев е повикан за настап во репрезентацијата на Македонија за фудбалери до 15 години.

Прочитај повеќе