СИТЕ ВЕСТИ

Договорени шест пријателски натпревари: Тестови со Академија Пандев, Работнички, Победа...

Стручниот штаб на Брегалница ги договори шестте пријателски натпревари согласно планот и програмата за летните подготовки за новата сезона во Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе

Од денеска подготовките продолжуваат во Пехчево (ФОТО)

Фудбалерите на Брегалница под водство на шефот на стручниот штаб, Илчо Ѓорѓиоски, од денеска подготовките за новата сезона во Првата македонска фудбалска лига ги реализираат во Пехчево.

Прочитај повеќе

Поранешниот македонски репрезентативец Горан Силјановски ново засилување на Брегалница

Поранешниот македонски репрезентативец Горан Силјановски е најновото засилување на Брегалница за новата сезона во Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе

Црногорскиот голман Шчекиќ најново засилување на „сините“

Црногорскиот голман Немања Шчекиќ е третото засилување за Брегалница во летниот преоден рок пред стартот на новата сезона во Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе

Стартуваа подготовките за сезоната 2022/23 во Првата лига (ФОТО)

Фудбалерите на Брегалница под водство на шефот на стручниот штаб Илчо Ѓорѓиоски денеска согласно планот и програмата на стручниот штаб ги стартуваа подготовките за сезоната 2022/23 во Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе