СИТЕ ВЕСТИ
Актуелно

Ново убедливо издание: Хет-трик на Кудијан, два гола на Кудев за победа над Росоман

Брегалница продолжува со убедливите изданија на домашен терен во Втората лига - Исток, триумфирајќи со 6-1 и во 9. коло против Росоман.

Прочитај повеќе

Бакрачески: Од секој натпревар извлекуваме поуки, наш приоритет е секако првенството

По завршувањето на активностите во Купот на Македонија, фудбалерите на Брегалница повторно максимално се насочуваат кон натпреварите од шампионатот во Втората лига - Исток кои, без сомнение, се основниот приоритет низ актуелната сезона.

Прочитај повеќе

Нереализиран пенал, залудна доминација - Брегалница елиминирана од Беласица

И покрај надмоќната игра, но со нереализиран и пенал и нереализирани бројни шанси, Брегалница ги заврши сезонава своите настапи во Купот на Македонија откако во осминафиналниот натпревар загуби на Градскиот стадион во Штип од прволигашот Беласица со 0-1.

Прочитај повеќе

Костенчев од Скопје ќе го суди осминафиналето од Купот на Македонија против Беласица

Никола Костенчев од Скопје ќе биде главен делител на правдата на натпреварот од осминафиналето во Купот на Македонија меѓу Брегалница и Беласица, кој утре со почеток од 14:30 часот се игра на Градскиот стадион во Штип.

Прочитај повеќе

Драматична победа во Прилеп, и со играч помалку цели 70 минути

Повеќе од значајна победа за фудбалерите на Брегалница од 1-2 на гостувањето против Победа во Прилеп во 8. коло од Втората лига - Исток, извојувана во натпревар во кој составот на Добринко Илиевски играше 70 минути со фудбалер помалку на теренот.

Прочитај повеќе