СИТЕ ВЕСТИ

И ФК Брегалница порачува: „Останете дома! Здравјето е заедничка одговорност!“

ФК Брегалница, како клуб со општествена одговорност, максимално ги почитува препораките од Министерството за здравство за заштита од коронавирусот.

Прочитај повеќе

Се прекинуваат фудбалските првенства во Македонија на неодреден период

Фудбалската федерација на Македонија попладнево информираше дека се прекинуваат сите фудбалски првенства во земјава на неодреден период. Со тоа и натпреварувањето од Втората лига - Исток, што значи дека дополнително ќе биде закажано и одигрувањето на дербито со Беласица кое требаше да се игра во сабота (14. март) во Штип.

Прочитај повеќе

Максимално сериозно на тренинзите пред дербито со Беласица (ФОТО)

Фудбалерите на Брегалница максимално активно продолжуваат со подготовките за дерби пресметката од 17. коло во Втората лига - Исток против Беласица која се игра во сабота (14. март) со почеток од 14:30 часот на Градскиот стадион во Штип.

Прочитај повеќе

Матеј Георгиев повикан од Канатларовски за настап во репрезентацијата до 16 години

Членот на ФК Брегалница, Матеј Георгиев доби повик за настап во младата репрезентација на Македонија за фудбалери до 16 години.

Прочитај повеќе

Убедливи игри и четири победи на сите пионерско-младински екипи

Убедливи игри и четири победи во пресметките со Куманово на сите екипи на Брегалница во пионерско-младинската конкуренција изминатиов викенд.

Прочитај повеќе