СИТЕ ВЕСТИ

Новата сезона стартува на 22. август, преодниот рок ќе трае до 6. септември

​Управниот одбор на ФФМ денеска го усвои календарот за натпреварувачката сезона 2020/2021. Согласно календарот за натпреварување, Втората лига, во двете конкуренции ќе стартува на 22. август.

Прочитај повеќе

СООПШТЕНИЕ - ФК Брегалница добива нов репрезентативен стадион!

Огромно е задоволството да ве информираме дека во насока на подобрување на фудбалската инфраструктура во Штип постигнат е договор за целосна реконструкција на стадионот на ФК Брегалница.

Прочитај повеќе

Крај на сезоната - Без завршница во Купот, Брегалница и без можност да се бори за првата титула во историјата

Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија денеска донесе одлука за целосен прекин на сезоната во Првата македонска фудбалска лига, но и во Купот на Македонија. Со тоа скратена е можноста Брегалница да се бори за првиот свој трофеј во македонската фудбалска историја.

Прочитај повеќе