СИТЕ ВЕСТИ

Уште едно големо засилување за „сините“: Договор со Колумбиецот Себастијан Херера од унгарска МТК!

Брегалница добива уште едно големо засилување за актуелната сезона во името на колумбискиот фудбалер со македонски пасош, Себастијан Херера.

Прочитај повеќе

Многу пропуштени шанси, на крај реми со Тиквеш во Кавадарци

Фудбалерите на Брегалница ремизираа (1-1) на гостувањето против Тиквеш во Кавадарци во 3. коло од Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе

Хаџановиќ: Нема да разочараме во Кавадарци, имаме компактна екипа која знае што сака

Брегалница во 3. коло од Првата македонска фудбалска лига денеска од 17 часот во Кавадарци на мегдан со Тиквеш.

Прочитај повеќе

Ѓокиќ: Струга ТЛ покажа во првото коло дека ќе се бори за највисок пласман во лигата, но со поддршка од навивачите веруваме во ново славје

По одличното издание и триумфот на стартот од сезоната на гостувањето против Академија Пандев во Струмица, фудбалерите на Брегалница денеска од 17 часот со својот прв натпревар сезонава пред својата публика во Штип.

Прочитај повеќе

Дарко Додев со еврогол го прослави 100-от прволигашки натпревар: Најважни ми се победите на Брегалница!

Дарко Додев, без сомнение, е еден од најзаслужните за триумфот на Брегалница на гостувањето против Академија Пандев во Струмица и победничкиот старт на сезоната во Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе