СИТЕ ВЕСТИ

Заслужена радост во Ѓорче Петров... (ФОТО)

Брегалница повеќе од заслужена се пласираше во четвртфиналето од Купот на Македонија откако беше подобра од прволигашот Македонија ЃП по 180 минути игра славејќи со вкупен резултат од 1-0.

Прочитај повеќе

„Сините“ несовладливи во Скопје: Брегалница во четвртфиналето од Купот на Македонија!

​Брегалница обезбеди место во четвртфиналето од Купот на Македонија елиминирајќи го еден од најдобрите прволигаши во моментов во македонскиот фудбал, тимот на Македонија ЃП. На реванш дуелот од осминафиналето избраниците на Добринко Илиевски одиграа без голови (0-0) што беше доволно за продолжување понатаму

Прочитај повеќе

Во Ѓорче Петров да се зачува предноста од еден гол за пласман во четвртфиналето во Купот

Фудбалерите на Брегалница денеска во Ѓорче Петров од 13:30 часот го играат реванш натпревар од осминафиналето во Купот на Македонија против Македонија ЃП.

Прочитај повеќе

Матеј Ѓоргиев доби повик од Канатларовски за настап во репрезентацијата до 16 години

​Селекторот на македонската репрезентација до 16 години, Драган Канатларовски го повика и младиот фудбалер на Брегалница, Матеј Ѓоргиев за настап во националниот тим на пријателските натпревари против Романија кои ќе се одиграат на 5. ноември и 7. ноември во Скопје.

Прочитај повеќе

Кадетите обезбедија полуфинале во Купот на Македонија

Кадетите на Брегалница се пласираа во полуфиналето од Купот на Македонија во соодветната конкуренција, откако славеа убедливо со 2-4 и на реванш натпреварот од четвртфиналето против Пелистер.

Прочитај повеќе