МЛАДИ КАТЕГОРИИ

Пласман на младинските категории на ФК Брегалница после есенскиот дел од сезона 2023/2024

Пласман на младинските категории на ФК Брегалница после есенскиот дел од сезона 2023/2024

Прочитај повеќе

Фудбалскиот вундеркинд од градот под Исарот

Фудбалскиот вундеркинд од градот под Исарот

Прочитај повеќе

Огромна радост за Штип: Помладите пионери на Брегалница во финалето од Купот на Македонија!

Огромна радост за фудбалски Штип по пласманот на помладите пионери од младинската академија на клубот во финалето на Купот на Македонија. Во денешната полуфинална пресметка пионерите на Брегалница триумфираа со 4-1 по изведувањето на пеналите против Кул Здравје откако натпреварот во регуларниот дел заврши без победник (1-1).

Прочитај повеќе

Кадетите ги стартуваа подготовките: По одличното трето место изминатава сезона, со уште поголеми амбиции за новата!

Кадетската екипа на ФК Брегалница ги стартуваше подготовките за новата сезона во македонскиот шампионат.

Прочитај повеќе

Извонреден успех на генерацијата 2014 на Брегалница: Четврти во Македонија во конкуренција на 150 екипи

Пионерите на ФК Брегалница, генерацијата 2014 запиша извонреден успех на завршниот турнир од Детските лиги на ФФМ освојувајќи го на крајот четвртото место во својата категорија.

Прочитај повеќе