СИТЕ ВЕСТИ

СРЕЌНИ НОВОГОДИШНИ И БОЖИЌНИ ПРАЗНИЦИ!!!

ФК БРЕГАЛНИЦА, искрено, на сите свои навивачи, симпатизери, соработници и пријатели од срце им ја честита Новата 2020 година, со отворена желба пред се за многу здравје, успех и радост. А, ние сите заедно ќе се потрудиме да ви донесеме и многу среќни спортски моменти во годината која е пред нас!

Прочитај повеќе

Брегалница првпат во историјата на подготовки во Анталија

Во пресрет на пролетниот дел од шампионатот, ФК Брегалница за првпат во својата историја централните подготовки ќе ги реализира во еден од најголемите европски подготвителни центри, турска Анталија.

Прочитај повеќе

Новогодишни подароци за дечињата со посебни потреби во училиштето „Искра“ (ФОТО)

Уште една хуманитарна предновогодишна акција на ФК Брегалница. Денеска дечињата од пионерско-младинската школа на Брегалница, предводени од Извршниот директор на клубот, Емил Тодев и координаторот на школата, Борче Постолов ги посетија децата со посебни потреби во училиштето „Искра“ во Штип притоа подарувајќи им и новогодишни подароци.

Прочитај повеќе

Илиевски со анализа на есенскиот дел: Имаше осцилации во играта, но задоволни сме иако секогаш може и повеќе

​Брегалница, согласно планираното, е меѓу водечките екипи во Втората лига - Исток по есенскиот дел од шампионатот со отворена можност за атак на врвот и во пролетниот дел од првенството.

Прочитај повеќе

Мартин Стојанов е избран за играч на месецот од МАКФУДБАЛ

​Еден од најдобрите фудбалери на Брегалница, Мартин Стојанов е избран за играч на месецот во изборот на специјализираниот македонски фудбалски портал, МАКФУДБАЛ (www.makfudbal.mk).

Прочитај повеќе