СИТЕ ВЕСТИ

Тиквеш го откажа тестот, во очекување на договор за контрола со нов противник

И покрај тоа што веќе беше договорена пријателска средба со Тиквеш во среда, 28. јули, кавадаречкиот тим денеска го откажа одигрувањето на тест-дуелот.

Прочитај повеќе

Брегалница го пречекува Шкупи во Штип на стартот од новата сезона во ПМФЛ

Брегалница враќањето во Првата македонска фудбалска сезона во сезоната 2021/22 ќе го почне на домашен терен на мегдан против екипата на Шкупи.

Прочитај повеќе

Секуловски: Минавме успешни подготовки на Златибор, пред нас останува заокружување на финалниот изглед на тимот за новата сезона

Шефот на стручниот штаб на Брегалница, Марјан Секуловски е задоволен од реализираните подготовки на Златибор, сега во очекување на финалната подготвителна фаза пред стартот на сезона во Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе

Успешно реализирани подготовки на Златибор (ФОТО)

Фудбалерите на Брегалница заокружија повеќе од успешни десетдневни подготовки на Златибор, каде беа одиграни и четири квалитетни пријателски натпревари.

Прочитај повеќе

Договорени и последните два тест-дуели: Против Тиквеш на 28. јули, генералката со Силекс на 1. август

По завршувањето на подготовките на Златибор, од стручниот штаб на Брегалница ги договорија и последните два пријателски натпревари по враќањето во Македонија пред стартот на новата сезона во Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе