СИТЕ ВЕСТИ

Неискористени шанси, нереализиран и пенал, па убедлив пораз од Шкупи (ФОТО)

​Брегалница убедливо загуби со 5-0 (3-0) на гостувањето против лидерот Шкупи во Скопје во дербито на 12. коло од Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе

ДАНИЕЛ МОЈСОВ: Максимален респект за Шкупи, но и ние имаме свои идеи, цели и амбиции за утрешниот меч!

Брегалница утре ја очекува дербито од 12. коло во Првата македонска фудбалска лига. Повеќе од сериозен предизвик за „сините“ против лидерот Шкупи на Чаир во желбата за продолжување на извонредната победничка серија од изминатите три кола.

Прочитај повеќе

Стојанов: Среќни сме со изданието и убедливиот триумф во Битола, но не смее да има никакво опуштање

Херојот во победата на Брегалница на гостувањето во Битола, Мартин Стојанов вели дека тимот воопшто не се опушта по убедливиот триумф над Пелистер, затоа што шампионатот е долг а „сините“ на секој следен натпревар сакаат да бидат што подобри.

Прочитај повеќе

Поради пренос на МТВ и Арена Спорт, натпреварот со Шкупи во петок на 29. октомври

Натпреварот на ФК Брегалница на гостински терен против Шкупи од 12. коло во Првата македонска фудбалска лига ќе се игра ден порано во однос на останатите дуели, во петок на 29. октомври.

Прочитај повеќе

На крилјата на Мартин Стојанов убедливо освојување и на Битола!

Ново моќно издание на фудбалерите на Брегалница и убедлива победа од 0-3 на гостувањето против Пелистер во Битола во 11. коло од Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе