СИТЕ ВЕСТИ

Денковски и Манев повикани во младата репрезентација за октомвриските квалификации за ЕП 2023

Селекторот на младата репрезентација, Драги Канатларовски за двете гостински пресметки против Фарските острови и против Ерменија во квалификациите за ЕП 2023 повторно во националниот тим ги повика и членовите на Брегалница, голманот Давид Денковски и централниот дефанзивец Јован Манев.

Прочитај повеќе

Против Охрид во осминафиналето од Купот на Македонија

Брегалница ќе се соочи со членот на Втората лига - Запад, екипата на Охрид во осминафиналето од Купот на Македонија, одлучи денешната ждрепка во просториите на Фудбалската федерација на Македонија.

Прочитај повеќе

Пораз од Ренова во Тетово

Фудбалерите на Брегалница го запишаа највисокиот свој пораз сезонава во Првата македонска фудбалска лига на гостувањето против Ренова во Тетово.

Прочитај повеќе

Додев: Не чека тежок меч со Ренова, но имаме и квалитет и сили за позитивна низа

​По триумфот над Тиквеш од 2-0 во претходното коло, фудбалерите на Брегалница со дополнителен мотив сега го очекуваат гостувањето против Ренова во Тетово во рамките на 8. коло од Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе

Сигурен триумф против Тиквеш: Алтипармаковски и Додев за победа од 2-0!

​Фудбалерите на Брегалница ја запишаа и втората победа во новата сезона од Првата македонска фудбалска лига, повеќе од заслужено триумфирајќи со 2-0 против Тиквеш во 7. коло од шампионатот.

Прочитај повеќе