СИТЕ ВЕСТИ

Против Беласица во осминафиналето од Купот на Македонија

Фудбалерите на Брегалница ќе играат со Беласица во осминафиналето од Купот на Македонија, одлучи денешната ждрепка во просториите на Фудбалската федерација на Македонија.

Прочитај повеќе

Бод и со играч помалку од дербито со Тиквеш... (ФОТО)

Во тензичен натпревар, вистинска дерби пресметка во Неготино, фудбалерите на Брегалница ремизираа (1-1) против Тиквеш во 5. коло од Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Маневски: Носиме максимален мотив за надигрување со Тиквеш

Брегалница на првиот вистински тест во новата сезона во дербито од 5. коло против Тиквеш. Натпреварот денеска од 15:30 часот се игра во Неготино поради реконструкцијата на стадионот во Кавадарци.

Прочитај повеќе

Дербито со Тиквеш ќе го суди Мавров од Струмица

​Васко Мавров од Струмица ќе биде главен судија на дерби пресметката од 5. коло во Втората лига - Исток меѓу Тиквеш и Брегалница која се игра утре со почеток од 15:30 часот во Неготино.

Прочитај повеќе

По трите стартни победи, реми со Осогово во 4. коло

По трите едноподруго победи на стартот од новата сезона во Втората лига - Исток, Брегалница го запиша и првото реми (1-1), против Осогово во 4. коло од шампионатот.

Прочитај повеќе