СИТЕ ВЕСТИ

ФОТОГАЛЕРИЈА: Двојни тренинзи - максимален ритам во Штип

Фудбалерите на Брегалница во Штип повеќе од успешно ја реализираат втората фаза од подготовките за новата сезона во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Илиевски: Задоволство од подготовките во Пехчево, следува фазата за темпирање на формата низ тест дуели

Шефот на стручниот штаб на Брегалница, Добринко Илиевски е максимално задоволен од првата фаза на подготовките на тимот за новата натпреварувачка сезона.

Прочитај повеќе

Седум дена подготовки во Пехчево под идеални услови: Првиот тест со Кит Го (ФОТОГАЛЕРИЈА)

„Сините“ во спортскиот комплекс „Гогов“ во Пехчево имаат идеални услови за подготовки каде ќе биде реализирана првата фаза пред стартот на новата сезона во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Брегалница во Пехчево ги почна подготовките за новата сезона (ФОТО)

Фудбалерите на Брегалница, под водство на шефот на стручниот штаб Добринко Илиевски, денеска во Пехчево ги почнаа подготовките за новата сезона во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Утре стартуваат подготовките за новата сезона

​Со првата прозивка на шефот на стручниот штаб Добринко Илиевски, фудбалерите на Брегалница утре во Пехчево ги стартуваат подготовките за новата сезона во Втората македонска фудбалска лига - Исток.

Прочитај повеќе