СИТЕ ВЕСТИ

Пристигна донацијата од 500 столчиња од ФФМ и Општинскиот сојуз - Штип (ФОТО)

ФК Брегалница денеска и официјално ја доби донацијата од Фудбалската федерација на Македонија и Општинскиот фудбалски сојуз - Штип за првиот дел од реконструкцијата на трибините на Градскиот стадион во Штип.

Прочитај повеќе

КОМПЛЕТЕН РАСПОРЕД НА НАТПРЕВАРИТЕ ОД ПРВИТЕ ДВА КРУГА ЗА СЕЗОНА 2020/21

Денеска во просториите на ФФМ беше реализирана ждрепката за календарот на натпревари во Втората лига - Исток за сезоната 2020/21.

Прочитај повеќе

Стартуваме со Каменица Саса во новата сезона од Втората лига - Исток

Брегалница ќе стартува на гостински терен против Саса во Македонска Каменица во 1. коло од новата сезона во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Илиевски: Паузата остави трага на квалитетот на фудбалот, мора трпение за враќање на претходното ниво

Десет дена до стартот на новата сезона во Втората лига - Исток. Шефот на стручниот штаб на Брегалница, Добринко Илиевски е задоволен од досегашниот тек на подготовките нагласувајќи дека во оваа фаза и квалитетот на подготвителните натпревари е очекуван со оглед на големата пауза која ја имаа екипите.

Прочитај повеќе

По европски терк: Новиот сместувачки комплекс комплетно во функција на фудбалерите (ФОТОГАЛЕРИЈА)

​Пред почетокот на новата сезона, согласно и утврдените планови за инфраструктурен раст на клубот, ФК Брегалница и официјално го пушти во употреба сместувачкиот комплекс во рамките на Градскиот стадион во Штип.

Прочитај повеќе