СИТЕ ВЕСТИ

Спогодбено раскинат договорот и со Анџело Николовски

​ФК Брегалница, по завршувањето на сезоната 2021/2022, спогодбено го раскина договорот и со крилниот дефанзивец Анџело Николовски.

Прочитај повеќе

Денковски и Манев од денеска на собирот на младата репрезентација за последните два квалификациски натпревари (ФОТО)

Младите фудбалери на Брегалница, голманот Давид Денковски и централниот дефанзивец Јован Манев од денеска, со првиот собир, се приклучија на младата репрезентација на Македонија до 21 година

Прочитај повеќе

Брегалница ја заврши соработката со седум фудбалери

​По крајот на сезоната 2021/2022, првата прволигашка по цели пет години второлигашко дејствување на „сините“, ФК Брегалница се одлучи за завршување на соработката со седум фудбалери.

Прочитај повеќе

Коцев: Со позитивен резултат од Скопје да ја заокружиме сезоната

Фудбалерите на Брегалница со гостувањето против Скопје денеска од 17 часот во Автокоманда ја затвораат актуелната прволигашка сезона.

Прочитај повеќе

Со голот на Ѓокиќ триумф над Тиквеш во последниот натпревар сезонава на домашен терен

Фудбалерите на Брегалница со триумф се збогуваа од своите навивачи оваа сезона во Првата македонска фудбалска лига, во првата сезона по петгодишните претходни настапи во второлигашката конкуренција.

Прочитај повеќе