СИТЕ ВЕСТИ

Триумф над лидерот Академија Пандев во драматична завршница во Штип

Фудбалерите на Брегалница ја запишаа првата победа во новата сезона во Првата македонска фудбалска лига. По четири ремија, „сините“ во Штип во 5. коло славеа против лидерот Академија Пандев во супер-драматична завршница со 3-2.

Прочитај повеќе

Брегалница против Воска спорт во 1/16-финалето од Купот на Македонија

Брегалница ќе игра против Воска спорт во 1/16-финалето од Купот на Македонија, одлучи денешната ждрепка во „Куќа на фудбалот“.

Прочитај повеќе

Раскинат договорот со Иван Минчев, кој од семејни причини се враќа во Бугарија

По взаемен договор ФК Брегалница предвреме ја прекина соработката со бугарскиот интернационалец Иван Минчев кој од семејни причини побара да се врати во Бугарија.

Прочитај повеќе

Додев: Заслуживме победа во Велес, но таков е фудбалот...Максимален фокус сега на мечот со Академија Пандев

​Фудбалерите на Брегалница се подготвуваат за пресметка со лидерот Академија Пандев во 5. коло од Првата македонска фудбалска лига кој се игра во сабота (28. август) на Градскиот стадион во Штип.

Прочитај повеќе

Денковски и Манев на списокот на Канатларовски за квалификациските натпревари против Франција и против Србија

​Голманот Давид Денковски и дефанзивецот Јован Манев се повикани за настап во младата репрезентација на Македонија за фудбалери до 21 година за двата септемвриски натпревари против Франција и против Србија во квалификациите за ЕП 2023.

Прочитај повеќе