СИТЕ ВЕСТИ

ФК Брегалница и навивачката група „Фаланга“ со новогодишни порадоци во посета на детското одделение при Клиничкиот центар во Штип (ФОТО)

ФК Брегалница уште еднаш ја демонстрираше својата хумана нишка незаборавајќи ги најмладите и за време на новогодишните празници.

Прочитај повеќе

Мијалче Прошев е нов координатор на младинската школа на ФК Брегалница, на местото на Борче Постолов

Мијалче Прошев е нов координатор на младинската школа на ФК Брегалница.

Прочитај повеќе

ИНДИВИДУАЛНА СТАТИСТИКА НА ФУДБАЛЕРИТЕ НА ФК БРЕГАЛНИЦА ВО ЕСЕНСКАТА ПОЛУСЕЗОНА 2021/22

ФК Брегалница запиша успешна полусезона по враќањето во Првата македонска фудбалска лига, по четиригодишно натпреварување во второлигашката конкуренција.

Прочитај повеќе

Секуловски: Задоволни сме од првата полусезона по враќањето во Првата лига, следат анализи затоа што простор за напредок секогаш има

Брегалница на четвртата позиција ја заврши есенската полусезона во Првата македонска фудбалска лига, првата своја по враќањето во елитното друштво.

Прочитај повеќе

Завршена соработката со Андреј Кудијан и Муарем Муарем, Наумоски во следните шест месеци на отстапница

ФК Брегалница по взаемен договор ја заврши соработката со досегашните фудбалери на „сините“, Муарем Муарем и Андреј Кудијан.

Прочитај повеќе