СИТЕ ВЕСТИ

СРЕЌНИ НОВОГОДИШНИ И БОЖИЌНИ ПРАЗНИЦИ!

Има многу моменти од 2020 година кои сакаме да ги заборавиме, но има и моменти кои силно ќе одекнуваат во нашите срца уште долги години пред нас!

Прочитај повеќе

Потпишан петгодишен договор со еден од најголемите македонски таленти, Љупче Кудев

Продолжувајќи со цврстата определба за постојана промоција на младите талентирани фудбалери како иден темел на екипата, ФК Брегалница потпиша прв професионален договор со еден од најголемите македонски фудбалски таленти, Љупче Кудев.

Прочитај повеќе

Манев и Денковски повикани од Милевски на тренинг-кампот на репрезентацијата до 21 година

​Фудбалерите на Брегалница, дефанзивецот Јован Манев како и голманот Давид Денковски добија повик од селекторот Благоја Милевски за учество на репрезентативниот тренинг-камп на селекциите до 19 и до 21 година кој од денеска до 23. декември ќе се одржува во Охрид.

Прочитај повеќе

Секуловски: Имаме есенски резултат за почит, но тоа треба само да е мотив за многу повеќе во пролетната сезона

Шефот на стручниот штаб на Брегалница, Марјан Секуловски очекувано е задоволен од начинот на кој „сините“ ја завршија есенската полуетапа од првенството.

Прочитај повеќе

Османоски: Седум бода предност на врвот доволно кажуваат за нашиот максимален пристап на патот до крајната цел

Брегалница со убава предност од седум бода на врвот ја заврши есенската полусезона во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе