СИТЕ ВЕСТИ

Илчо Ѓорѓиоски: ФК Брегалница ќе биде успешен проект, следната сезона ќе бидеме вистински конкурентни за самиот врв во шампионатот!

Шефот на стручниот штаб Илчо Ѓорѓиоски, осврнувајќи се на периодот по неговото доаѓање на клупата на „сините“ на почетокот од оваа година вели дека Брегалница е долгорочен проект, не од денеска за утре, кој на крајот ќе биде и тоа како успешен.

Прочитај повеќе

Јован Манев: Вратена е самодовербата, но не треба опуштање по двете победи, во Битола не чека тежок меч

Јован Манев игра во одлична форма и низ пролетниот дел од сезоната во Првата македонска фудбалска лига. Сето тоа заокружено и со новиот повик од Драган Канатларовски за настап во дресот на младата репрезентација во квалификациите за ЕП 2023.

Прочитај повеќе

Манев и Денковски повикани од Канатларовски за квалификациските натпревари со Србија и со Фарските острови

Голманот Давид Денковски и дефанзивецот Јован Манев очекувано повторно се повикани од страна на селекторот Драган Канатларовски за квалификациските натпревари на младата репрезентација за пласман на ЕП 2023.

Прочитај повеќе

Ѓокиќ: Овој триумф како мотив за победи и на следните натпревари

Брегалница стави крај на натпреварите без триумф на стартот од пролетниот дел од сезоната. Сосема заслужено составот на Илчо Ѓорѓиоски триумфираше против Пелистер, за заокружување на вториот круг од шампионатот во Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе

Третиот круг натпревари почнува против Борец во Штип на 13. март

Познат е и распоредот за натпреварите од третиот круг во Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе