СИТЕ ВЕСТИ

Реми (1-1) со Кит Го во дерби дуелот на Истокот

Брегалница и Кит Го одиграа без победник (1-1) во дерби пресметката од 21. коло во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Без проблеми против Вардар Неготино во последниот меч од Втората лига - Исток

​Во последниот натпревар од 19. коло во Втората лига - Исток, Брегалница убедливо славеше против Вардар Неготино со 4-0.

Прочитај повеќе