СИТЕ ВЕСТИ

Реми на гостувањето против Кит Го во Пехчево (1-1)

Фудбалерите на Брегалница ремизираа (1-1) на гостувањето против Кит Го во Пехчево, во последниот натпревар од 6. коло во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Пресметка против Кит Го во Пехчево во денешната шеста рунда од шампионатот

​По триумфот против Македонија ЃП во првиот осминафинален натпревар од Купот на Македонија повторно е вратена максимално позитивната атносфера во редовите на Брегалница пред продолжението на шампионатот во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Скопјанецот Божиновски ќе ја дели правдата на мечот против Кит Го

​Христијан Божиновски од Скопје ќе биде главен делител на правдата на натпреварот на нашиот тим против Кит Го кој во рамките на 6. коло ќе се игра в недела (29. септември) со почеток од 15 часот во Пехчево.

Прочитај повеќе

Голот на Пепи Ѓорѓиев за триумф над Македонија ЃП.... (ВИДЕО)

Брегалница благодарение на погодокот на Пепи Ѓорѓиев во 41. минута триумфираше со 1-0 и со предност ќе патува на реванш дуелот против Македонија ЃП од осминафиналето во Купот на Македонија.

Прочитај повеќе

Со предност за реваншот во Скопје: Триумф против Македонија ЃП во првиот меч од осминафиналето во Купот

Брегалница со предност ќе го очекува реванш осминафиналниот натпревар во Купот на Македонија откако во првата меѓусебна средба во Штип сосема заслужено славеше против Македонија ЃП со 1-0 (0-0). Стрелец на единствениот гол за „сините“ беше Пепи Ѓорѓиев во 42. минута од натпреварот.

Прочитај повеќе