СИТЕ ВЕСТИ

Победнички старт на пролетта: Триумф над Победа (ФОТО)

Согласно посакувањата, фудбалерите на Брегалница дојдоа до посакуваната победа на стартот од пролетниот дел од сезоната во Втората лига – Исток. На натпреварот од 17. Коло во Штип, „сините“ славеа со 2-1 против прилепска Победа.

Прочитај повеќе

„СИНИТЕ“ ЈА ПОЧНУВААТ ПРОЛЕТНАТА СЕЗОНА: На победа против Победа

„Сините“ денеска од 14 часот на својот стадион во Штип ја почнуаат пролетната сезона од шампионатот во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Секуловски: Пролетниот дел ќе го играме како да немаме предност, уште посериозно кон реализацијата на целите

​Брегалница утре со пресметката од 14 часот против Победа на Градскиот стадион во Штип го стартува пролетниот пат кон реализацијата на своите цели и амбиции - влез во Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе

Иванов од Велес ќе ја дели правдата на мечот со Победа

Никола Иванов од Велес ќе биде главен делител на правдата на натпреварот од 17. коло во Втората лига - Исток меѓу Брегалница и прилепска Победа.

Прочитај повеќе

Реми без голови со лидерот во западната второлигашка конкуренција, екипата на Скопје

Фудбалерите на Брегалница одиграа без голови со лидерот по есенскиот дел во Втората лига - Запад, екипата на Скопје, на последниот пријателски натпревар пред продолжението од шампионатите во второлигашката конкуренција.

Прочитај повеќе