СИТЕ ВЕСТИ

Нова одлично издание: Два гола на Дамњановиќ и еден на Ѓокиќ за убедлив триумф и над казахстанскиот шампион Тобол (ФОТО)

Нова перфектна партија на Брегалница на подготовките во Анталија, овој пат славејќи убедливо со 3-0 и против казахстанскиот шампион Тобол.

Прочитај повеќе

Селекторот Канатларовски во друштво на Кирил Гогов го следеше натпреварот на „сините“ со Металист 1925

​Селекторот на младата репрезентација на Македонија, Драган Канатларовски и тим-менаџерот Никола Зердески го следеа денешниот натпревар на Брегалница со украински Металист 1925 во Анталија.

Прочитај повеќе

Феноменално издание на „сините“: Убедлива победа од 4-0 против украинскиот премиерлигаш Металист 1925

Фудбалерите на Брегалница во повеќе од убедливо издание славеа со 4-0 (1-0) против украинскиот премиерлигаш Металист 1925 од Харков.

Прочитај повеќе

Реми (1-1) со азербејџанска Зира на вториот тест во Анталија

Фудбалерите на Брегалница одиграа без победник, 1-1, против азербејџанскиот суперлигаш Зира на вториот пријателски натпревар за време на подготовките во Анталија.

Прочитај повеќе

Договорени пријателски натпревари и со украински Металист 1925 и со шампионот на Казахстан, Тобол

Брегалница договори уште два пријателски натпревари за време на подготовките во Анталија.

Прочитај повеќе