СИТЕ ВЕСТИ
Актуелно

Успешно завршена првата фаза од подготовките, од денеска преселба во Охрид

Фудбалерите на Брегалница ја завршија првата фаза од подготовките за пролетниот дел од Првата македонска фудбалска лига, па од денеска во Охрид ќе биде реализирана и централната фаза низ техничко-тактичката подготовка за продолжението од шампионатот.

Прочитај повеќе

Младинските репрезентативци Марко и Матео Софијаноски се најновите имиња во Брегалница!

Браќата Матео и Марко Софијановски се најновите аквизиции на Брегалница за пролетниот дел од сезоната во Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе

Анџело Николовски се врати во Брегалница (ФОТО)

По една мината полусезона надвор од својот дом, поранешниот младински репрезентативец на Македонија, Анџело Николовски повторно се врати во Брегалница.

Прочитај повеќе

Здравков означи старт на подготовките за пролетниот дел од шампионатот (ФОТО)

Новиот шеф на стручниот штаб на Брегалница, Горан Здравков ја имаше првата прозивка на враќањето меѓу своите „сини“, овој пат како тренер, означувајќи почеток на подготовките за пролетниот дел од сезоната 2022/23 во Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе

Здравков го утврди комплетниот подготвителен план: Седум пријателски натпревари пред стартот на пролетниот дел од сезоната!

Шефот на стручниот штаб на Брегалница, Горан Здравков го утврди комплетниот подготвителен план за подготовките на тимот за пролетниот дел од сезоната 2022/23 во Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе