СИТЕ ВЕСТИ

Николов, по настапите за младата репрезентација, оптимистички во очекување на дуелот со Работнички

Иван Николов по ангажманите во младата репрезентација сега повторно е со фокусот на синиот дрес и утрешниот натпревар на Брегалница против Работнички во 9. коло од Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе

Брегалница го победи Пирин Благоевград на пријателскиот дуел на „Христо Ботев“

Брегалница го победи бугарскиот прволигаш Пирин Благоевград со 0-1 на пријателскиот дуел кој се одигра на стадионот „Христо Ботев“ во Благоевград а со кој бугарскиот тим го одбележа јубилејот „100-години од своето формирање“.

Прочитај повеќе

Брегалница денеска специјален гостин на прославата на јубилејот „100 години Пирин Благоевград“

Брегалница денеска е гостин во Благоевград на прославата на одбележувањето на „100-годишнината“ од формирањето на бугарскиот прволигаш Пирин Благоевград.

Прочитај повеќе

Во сабота гостување во Благоевград - пријателски натпревар со бугарскиот прволигаш Пирин Благоевград

Паузата поради активностите на националните репрезентации Брегаланица ќе ја искористи за пријателски натпревар пред продолжението од шампионатот во Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе

Силјановски: Извлечени се поуките од Прилеп, сигурен сум дека сме на вистинскиот пат

„Сините“ утре од 15 часот ги очекува гостувањето против Скопје во 8. коло од Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе