СИТЕ ВЕСТИ

Денковски: Потребен ни е само бод за Прва лига, но со триумф сакаме да го означиме враќањето во елитата

Младинскиот репрезентативец на Македонија, Давид Денковски не го криеше задоволството од одличната игра на тимот и триумфот против Осогово во Кочани во претходното коло, кој го отвори патот кон можноста Брегалница на најголемиот верски празник да го означи враќањето во елитата следната сезона.

Прочитај повеќе

Брегалница се враќа во Штип: Величков главен судија на мечот со Кожуф

Боби Величков од Велес ќе биде главен судија на натпреварот меѓу Брегалница и Кожуф од 25. коло во Втората лига - Исток кој утре со почеток од 13 часот се игра на Градскиот стадион во Штип.

Прочитај повеќе

Натпреварот со Кожуф, сепак, во сабота, денеска ПЦР-тестови

И покрај првичната одлука сите второлигашки натпревари пред велигденските празници да се играат утре (30. април), Комисијата за натпревари на Фудбалската федерација на Македонија донесе одлука, сепак, сите натпревари од 25. коло од Втора МФЛ - Исток и Запад да бидат одиграни на 01. мај 2021 (сабота) со почеток од 13 часот.

Прочитај повеќе

Триумфален чекор во Кочани..., победа над Осогово, на еден бод до Прва лига!

Фудбалерите на Брегалница се само на една победа од обезбедување на шампионската круна во Втората лига - Исток и пласман во прволигашката конкуренција, откако во 24. коло славеа нова победа во првенство, овој пат од 0-2 на гостувањето против Осогово во Кочани.

Прочитај повеќе

Финални подготовки за мечот со Осогово во Кочани: Чекор до прволигашка промоција... (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Брегалница е на чекор од прволигашка промоција, но апсолутно никој во таборот на Марјан Секуловски не се оптоварува кога ќе биде реализирана крајната цел, која зависи и од резултатите на конкурентните тимови.

Прочитај повеќе