СИТЕ ВЕСТИ

Младите категории на Брегалница немаа милост ниту за Шкупи

Продолжуваат одличните игри на пионерските екипи на Брегалница во шампионатот на Македонија. Двете пионерски екипи денеска на игралиштето во Бело Брдо славеа победа во двата претходно одложени дуели.

Прочитај повеќе

Убедлива победа на пријателскиот натпревар против Беласица (3-0)

Фудбалерите на Брегалница одиграа одличен натпревар на тестот против прволигашот Беласица триумфирајќи со убедливи 3-0 (1-0) на Градскиот стадион во Штип.

Прочитај повеќе

Во сабота во Штип пријателски натпревар со Беласица

Паузата во домашните натпреварувања поради репрезентативните настапи, фудбалерите на Брегалница ќе ја искористат за одигрување пријателски натпревар со Беласица.

Прочитај повеќе

Стојанов: Многу важна победа и бодови за нас

Брегалница по претходното реми (1-1) на домашен терен со Каменица Саса повторно се врати на победите во Втората лига - Исток, триумфирајќи повеќе од заслужено со 1-2 на гостувањето против Слога во Виница.

Прочитај повеќе

Триумф на гостувањето во Виница: Дујовски и Додев за победа (ФОТО)

Фудбалерите на Брегалница дојдоа до нова победа во Втората лига - Исток, без поголеми проблеми триумфирајќи со 0-2 на гостувањето против Слога во Виница во 20. коло.

Прочитај повеќе