СИТЕ ВЕСТИ

Илиевски: Задоволен сум од текот на подготовките, се уште се гради формата

Брегалница ремизираше и на вториот пријателски натпревар за време на летните подготовки пред стартот на новата сезона во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Триумф во убедлива игра на гостувањето против Силекс (2-3)

По двете ремија на првите два пријателски натпревари, Брегалница стигна до првиот триумф низ летните подготовки славејќи во убедлива игра со 2-3 (1-1) на гостувањето против Силекс во Кратово.

Прочитај повеќе

Потпишани професионални договори со пет млади фудбалери

ФК Брегалница официјално потпиша професионални договори со пет млади фудбалери кои треба да бидат иднината на „сините“.

Прочитај повеќе

Без голови на тестот против Симитли во Бугарија (0-0)

Фудбалерите на Брегалница ремизираа без голови на пријателскиот натпревар против бугарскиот Симитли кој се одигра во Бугарија.

Прочитај повеќе

Реми (1-1) со Работнички во првиот пријателски натпревар летово

Фудбалерите на Брегалница ремизираа (1-1) со Работнички во првиот пријателски натпревар во рамките на подготовките за новата сезона кој се одигра попладнево на Градскиот стадион во Штип.

Прочитај повеќе