СИТЕ ВЕСТИ

Ацковски: Заслуживме победа, жалиме за нереализираните шанси

Брегалница ремизираше со идентични 1-1 со Тиквеш и во втората меѓусебна пресметка сезонава во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

СООПШТЕНИЕ НА ФК БРЕГАЛНИЦА: Жалење за инцидентот пред дербито

ФК Брегалница изразува жалење за несаканиот инцидент кој се случи меѓу дел од навивачите на Брегалница и Тиквеш во пресрет на денешниот дерби натпревар од 14. коло во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Реми со идентични 1-1 и на втората дерби-пресметка со Тиквеш сезонава

Брегалница и Тиквеш во дерби-пресметката од 14. коло во Втората лига - Исток ремизираа со идентични 1-1 како и на првиот меѓусебен натпревар сезонава. „Сините“ на тој начин ја задржаа предноста од пет бода во однос на Тиквеш на врвот од табелата.

Прочитај повеќе

Качевски од Струга - главен судија на големото дерби со Тиквеш

Joван Качевски од Струга ќе биде главен делител на правдата на дерби натпреварот од 14. коло во Втората лига - Исток меѓу Брегалница и Тиквеш кој во сабота (28. ноември) со почеток од 13 часот се игра на Градскиот стадион во Штип.

Прочитај повеќе

Сигурна игра и триумф и против Осогово во Кочани

​Фудбалерите на Брегалница продолжуваат со сигурните игри низ сезоната во Втората лига - Исток триумфирајќи и во 13. коло, овој пат на гостувањето против Осогово во Кочани со 1-3 (1-3).

Прочитај повеќе