СИТЕ ВЕСТИ

Со победа на хуманитарниот меч против прволигашот Борец завршена 2019 година

​Фудбалерите на Брегалница со победа ја завршија календарската 2019 година. На пријателскиот натпревар со хуманитарен карактер „сините“ денеска во Велес славеа со 2-4 против прволигашот Борец.

Прочитај повеќе

Манев стрелец за младата репрезентација на Македонија во победата над Работнички

Еден од најголемите таленти на Брегалница и на македонскиот фудбал, централниот дефанзивец Јован Манев беше стрелец на пријателскиот натпревар за младата репрезентација против Работнички кој се одигра во Охрид.

Прочитај повеќе

Брегалница и Борец во Велес ќе одиграат хуманитарен натпревар за помош на децата болни од церебрална парализа

Пред крајот на актуелната календарска година фудбалерите на Брегалница денеска ќе го одиграат и последниот пријателски натпревар по што ќе следи зимската пауза.

Прочитај повеќе

Триумф на пријателскиот натпревар против Њу Старс во Скопје

Фудбалерите на Брегалница триумфираа со 1-2 (0-2) на пријателскиот натпревар против ФК Њу Старс кој денеска се одигра во Скопје.

Прочитај повеќе

Денеска тест-дуел со Њу Старс во Скопје, во сабота пријателска и со Борец во Велес

​И по крајот на есенскиот дел од сезоната продолжуваат активностите на фудбалерите на Брегалница.

Прочитај повеќе