СИТЕ ВЕСТИ

Погледнете ги прекрасните погодоци за триумф во дербито со Тиквеш... (ВИДЕО)

Брегалница на прекрасен начин, со убедлива игра и триумф од 0-2, му се реваншираше на Тиквеш во 14. коло од Втората лига - Исток за оној пораз (0-1) во првиот меѓусебен дуел сезонава.

Прочитај повеќе