СИТЕ ВЕСТИ

Манев и Османоски на списокот на Милевски за настап во младата репрезентација на Македонија

Едни од најголемите надежи на штипска Брегалница, централниот дефанзивец Јован Манев и фудбалерот од средниот ред Анес Османовски добија повик од селекторот Благоја Милевски за настап во редовите на младата репрезентација овој месец.

Прочитај повеќе

АНАЛИЗА НА МЛАДИНСКИТЕ СОСТАВИ: Рунтев е најдобриот стрелец, највисоката победа од 0-9

​Пионерско-младинските состави се гордоста на Брегалница во првиот дел од актуелната сезона. Извонредни резултати бележат сите четири возрасни категории издвојувајќи го клубот како најсериозен кандидат за влез во младинската Прва лига следната сезона.

Прочитај повеќе

Со предност за реваншот во четвртфиналето од Купот: Мартин Стојанов донесе победа против Лабуништа

Брегалница со предност ќе го очекува реванш дуелот од четвртфиналето во Купот на Македонија откако на домашен терен славеше против Лабуништа со 1-0 во првиот натпревар.

Прочитај повеќе

Против Лабуништа во четвртфиналето од Купот за триумфално заокружување на есента (16:30 ч.)

​По крајот на есенскиот дел од шампионатот во Втората лига - Исток, за фудбалерите на Брегалница останува уште првата четвртфинална пресметка од Купот на Македонија за заокружување на првиот дел од сезоната 2019/2020.

Прочитај повеќе

Четвртфиналето од Купот на Македонија против Лабуништа повторно под рефлектори

По триумфот од 0-2 во дерби пресметката против Тиквеш во Кавадарци, фудбалерите на Брегалница веќе во среда (4. декември) ги очекува првиот четвртфинален дуел од Купот на Македонија против Лабуништа. Четвртфиналниот натпревар на Градскиот стадион во Штип повторно ќе се игра под рефлектори со почеток од 16:30 часот.

Прочитај повеќе