СИТЕ ВЕСТИ

Убедлив триумф против Победа на мечот во Пехчево (3-0)

По двата едноподруго натпревари без триумф, Брегалница на најдобар можен начин се врати на победите со убедлива победа од 3-0 (1-0) против прилепска Победа.

Прочитај повеќе

Против Победа за враќање на победите

Фудбалерите на Брегалница денеска од 15 часот во Пехчево против прилепска Победа ги очекува натпреварот од 7. коло во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Повик за Љупче Кудев во репрезентацијата до 17 години за квалификациите за пласман на ЕП

​Една од најголемите надежи на Брегалница, фудбалерот од средниот ред Љупче Кудев доби повик од селекторот Горан Станковски се настап во македонската репрезентација до 17 години на квалификацискиот турнир за пласман на ЕП кој ќе се игра во Полска.

Прочитај повеќе

Поради реконструкција на теренот во Штип, мечот со Победа ќе се игра во Пехчево

Поради активностите околу реконструкцијата на теренот на Градскиот стадион во Штип, натпреварот на Брегалница против прилепска Победа од 7. коло во Втората лига - Исток ќе се игра на стадионот во Пехчево.

Прочитај повеќе