СИТЕ ВЕСТИ

„Сините“ се враќаат во Штип: Новиот терен подготвен за неделниот дуел со Кожуф

Фудбалерите на Брегалница повторно се враќаат на својот стадион во шампионатот од Втората лига - Исток. „Сините“ неделниот натпревар од 9. коло против гевгелиски Кожуф повторно ќе го играат на Градскиот стадион во Штип откако комплетно е подготвен новиот терен, по целосната реконструкција.

Прочитај повеќе

Реми без голови на дербито против Беласица во Струмица

Фудбалерите на Брегалница ремизираа без голови на гостувањето против Беласица во дерби натпреварот од 8. коло во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Супер-дерби на „Младост“ во Струмица: Мегдан за потврда на квалитетот против Беласица!

Фудбалерите на Брегалница денеска од 15 часот на стадионот „Младост“ во Струмица против Беласица во супер-дербито на 8. коло од Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Мечот против Беласица в недела, Ецкоски од Охрид ќе ја дели правдата

Натпреварот од 8. коло во Втората лига - Истак меѓу Беласица и Брегалница на стадионот „Младост“ во Струмица ќе се игра во недела со почеток од 15 часот.

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Најинтересните моменти и погодоците од триумфот против Победа (3-0)

Повеќе од заслужено Брегалница славеше со 3-0 против прилепска Победа во 7. коло од Втората лига - Исток. Стрелци на погодоците за „сините“ беа Ристе Наумов во 21. минута, Марио Наумоски во 50. минута и Стојанче Велинов од пенал во 59. минута.

Прочитај повеќе