СИТЕ ВЕСТИ

И младинците и кадетите со убедливи победи против Силекс

​Одлични натпревари одиграа и кадетите и младинците на Брегалница во пресметките против соодветните генерации на Силекс. По победите на пионерите и помладите пионери, убедливи победи запишаа и кадетите кои славеа со 3-1 против кратовци како и младинците кои триумфираа со 5-0.

Прочитај повеќе

Величков главен судија на реванш мечот од осминафиналето во Купот против Македонија ЃП

​Боби Величков од Велес ќе биде главен делител на правдата на реванш натпреварот од осминафиналето во Купот на Македонија меѓу Македонија ЃП и Брегалница кој во среда (30. октомври) со почеток од 13:30 часот се игра во Ѓорче Петров.

Прочитај повеќе

И втора едноподруго победа: И Плачковица совладана во Штип

Брегалница ја запиша и втората едноподруго победа во Втората лига - Исток славејќи со 2-1 пред своите навивачи против Плачковица во 10. коло.

Прочитај повеќе

Да блесне Градскиот стадион: За Брегалница и „СО СРЦЕ ЗА СИМОНА“

Фудбалерите на Брегалница денешниот натпревар од 10. коло во Втората лига - Исток против Плачковица ќе го играат и во хумани цели за помош на четиригодишната Симона Хаџи Тошева од Штип која боледува од акутна леукемија.

Прочитај повеќе

Убедливи победи на пионерите и помладите пионери: Вкупни 8-0 против екипите на Силекс

​Беспрекорната работа со помладите категории во редовите на Брегалница веќе отворено се гледа и по резултатите на најмладите генерации во шампионатите на Македонија.

Прочитај повеќе