СИТЕ ВЕСТИ

Кадетите сервираа „петарда“ против Пелистер во првиот меч од четвртфиналето во Купот на Македонија

Кадетите на Брегалница се на добар пат да обезбедат полуфинале во Купот на Македонија во соодветната конкуренција, откако убедливо славеа со 5-0 во првиот четвртфинален натпревар против Пелистер.

Прочитај повеќе

И против Плачковица во вечерниот термин од 18 часот

И натпреварот од 10. коло во Втората лига - Исток, во сабота (26. октомври), Брегалница ќе го игра во вечерниот термин на Градскиот стадион во Штип од 18 часот.

Прочитај повеќе

ФК БРЕГАЛНИЦА во хумана акција: СО СРЦЕ ЗА СИМОНА!

Чувствувајќи ја обврската за максимална општествена одговорност, Управниот одбор на ФК Брегалница донесе одлука нашиот клуб да биде дел од хуманата акција „Со срце за Симона“ за помош на нашата мала сограѓанка Симона Хаџи Тошев.

Прочитај повеќе

Убедлива победа против Кожуф за успешно враќање во својот Штип

Во извонредна партија враќајќи се повторно на својот стадион во Штип, по реконструкцијата на теренот, Брегалница славеше убедливо со 3-0 против Кожуф во дерби пресметката од 9. коло во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

За победничко враќање во Штип - пресметка со Кожуф (18 ч.)

Фудбалерите на Брегалница повторно се враќаат на својот стадион во шампионатот од Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе