СИТЕ ВЕСТИ

Кадетите ги стартуваа подготовките: По одличното трето место изминатава сезона, со уште поголеми амбиции за новата!

Кадетската екипа на ФК Брегалница ги стартуваше подготовките за новата сезона во македонскиот шампионат.

Прочитај повеќе

Нова инфраструктурна инвестиција: Поставени рефлектори на сите тренинг-терени, креирање идеални услови за младите категории!

Паралелно со негување на високо-професионалните резултатски амбиции поврзани со првиот тим, ФК Брегалница неизбежно е фокусирана и на инфраструктурното модернизирање на клубот како еден од клучните начини за вистински развој на младите категории.

Прочитај повеќе

Договорен и трансферот на Никола Ескиќ во Ритериаи од Литванија

По претходните трансфери на Мартин Стојанов во бугарскиот прволигаш Септември Софија и на Јован Манев во турскиот суперлигаш Адана, Брегалница го договори и трансферот на уште еден свој фудбалер ова лето, српскиот интернационалец Никола Ескиќ.

Прочитај повеќе

Спогодбено раскинат договорот со Хрватот Азиновиќ

Брегалница и хрватскиот дефанзивец Антонио Азиновиќ, по заеднички договор, се одлучија на спогодбен прекин на меѓусебната соработка на крајот од изминатата сезона.

Прочитај повеќе

Победа од 2-0 против Трајал од Крушевац на третиот тест летово

Фудбалерите на Брегалница запишаа победа од 2-0 на третиот свој пријателски натпревар за време на летните подготовки, овој пат славејќи против српскиот прволигаш Трајал од Крушевац.

Прочитај повеќе