СИТЕ ВЕСТИ

Адис Хаџановиќ е шесто засилување за Брегалница во летниот преоден рок

Босанскиот интернационалец Адис Хаџановиќ е шестото засилување за Брегалница низ досегашниот летен преоден рок.

Прочитај повеќе

Брегалница веќе препознатлив како клуб кој ги лансира младите фудбалери кон врвниот европски фудбал

Брегалница оваа година, согласно своите планови, цели и амбиции уште со преземањето на клубот од страна на сопственикот Кирил Гогов и новото раководство, веќе и дефинитивно се издвојува како еден од најпрепознатливите македонски клубови во реализацијата на интернационалните трансфери.

Прочитај повеќе

Брегалница договори трансфер на Јован Манев во турската Адана!

Брегалница со најголемиот трансфер на свој фудбалер во историјата на клубот. Младинскиот репрезентативец на Македонија и еден од најдобрите фудбалери на Брегалница изминативе години, Јован Манев својата кариера ја продолжува во турскиот суперлигаш Адана Демирспор!

Прочитај повеќе

Поранешниот фудбалер на Стандард Лиеж, Белгиецот Касми потпиша двегодишен договор со Брегалница!

Белгиецот Фајсел Касми е најновото засилување на Брегалница за новата сезона во Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе