СИТЕ ВЕСТИ

Хрватот Патрик Џалто ја засилува офанзивата на Брегалница

Хрватскиот интернационалец Патрик Џалто е најновото засилување на Брегалница за новата сезона во Првата македонска фудбалска лига.

Прочитај повеќе

Професионален договор со Михаил Димитриевски

По ангажманот на Иван Николов, ФК Брегалница во согласност со сопствената определба за поддршка и промоција на младите македонски фудбалски надежи, потпиша професионален договор со уште еден талент на македонскиот фудбал, 19-годишниот Михаил Димитриевски.

Прочитај повеќе

Брегалница го врати младинскиот репрезентативец Иван Николов во своите редови

Брегалница повторно во своите редови го враќа штипското дете и младински репрезентативец на Македонија, Иван Николов.

Прочитај повеќе

Новата сезона ја почнуваме со гостување на Академија Пандев на 6. август

Екипата на Брегалница новата сезона 2022/23 во Првата македонска фудбалска лига ќе ја стартува со гостувањето против Академија Пандев во Струмица.

Прочитај повеќе

Брегалница подобра од Стеауа, нереализирани четири 100% шанси за реми без голови

Брегалница по одличната игра во последните 20 минути од средбата испушти можност за триумф против романската Стеауа Букурешт на пријателскиот натпревар кој се одигра во Банско, одигрувајќи дуел без голови.

Прочитај повеќе